Almanya ile Danimarka yenilenen ilk Leopard’larına kavuştu

Almanya ile Danimarka yenilenen ilk Leopard’larına kavuştu

Krauss-Maffei Wegmann (KMW), Leopard 2’nin en son versiyonlarını Danimarka ve Almanya’ya teslim etti. 

Danimarka ordusu, 2022 yılına kadar toplam 44 Leopard 2A6 ana muharebe tankının modernize edilmiş versiyonu olan Leopard 2A7, Alman Federal Silahlı Kuvvetleri ise 2023 yılına kadar Leopard 2A7V standartlarına yükseltilmiş 68 Leopard 2A4, 16 Leopard 2A6 ve 20 Leopard 2A7 olmak üzere toplam 104 tankı teslim alacak.

Leopard 2A7, önceki varyantlara göre daha fazla koruma, mobilite ve ateş gücü sunuyor. Modernizasyon çalışmaları kapsamında tanklar yeni atış kontrol ve komuta kontrol haberleşme bilgi sistemleri, NBC, iklimlendirme sistemi, lazer mesafe ölçme cihazı ve termal görüntüleme cihazı ile donatıldı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

1 Yorum

  • taner

    Türkiye’de istemisti NATO Partneri olarak vermediler. Yunanlilarin Leopardlari daha modern, onlarda LEO 2A6 kullaniyorlar, yani ATGM’lere karsi bile cok daha etkili koruma sagliyor. Türkiyenin maalesef sadece Leopard 2A4 var. O yüzden ISID Operasyonunda 12adet Leopard 2A4 kaybettik ve 7adet’de ciddi Hasar olustu. ATGM’lere karsi en iyi Korumayi, Israil’den aldigimiz Modernize edilmis, M60T Tanklari sagladi. Aslinda elimizdeki tüm 700Adet’lik M60T tanklarini modernize edilecekti ama maalesef Israil ile yasadigimiz Krizden dolayi 700 M60 Tankindan sadece 170Adedi Modernize edildi. Ironi gibi ama yeni Alman Tanklari LeopardA4 lerde bir sürü sehit verirken , Düsman Saydigimiz ve Israilden aldigimiz Modernize edilmis tanklar bir sürü Türk Askerinin Hayatini kurtardi.
    O yüzden elimizdeki Leopardlar acilen kendimiz Modernize etmemiz gerekir ve ek olarakta M60T Tanklarini modernize edip ATGM’lere karsi Koruma saglanmali. 10bin Dolarlik bi ATGM , 7milyon Dolarlik Tanki yok edebiliyor. Akkor ve Pulat Sistemleri daha cabuk gelistirilip modernize edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.