Dünyanın silahı GİRSAN’da üretiliyor

Dünyanın silahı GİRSAN’da üretiliyor

Türkiye’nin önde gelen tabanca ve av tüfeği üreticilerinden GİRSAN Silah Sanayii Giresun 2. Organize Sanayii Bölgesi’nde inşası devam eden tesislerinde üretim kapasitesini 3 katına çıkarmayı hedefliyor.

Karadeniz Silah Projesi kapsamında 1994 yılında kurulan ve 2001 yılında özelleştirilen GİRSAN Silah Sanayi, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere 40’ın üzerinde ülkeye milli imkanlarla geliştirdiği tabancalar ile hizmet veriyor.

GİRSAN’ın yerli silah sanayisine kaliteli ve güvenilir ürünlerle 25 yıldır katkı sağladığını söyleyen Girsan Satış Müdürü Mehmet Can Aksu yaptığı açıklamada, “Yılda 60 bin tabanca üretiyoruz. Önümüzdeki yıl yeni tesisimize geçmeyi planlıyoruz. 10 bini kapalı olmak üzere toplam 20 bin metrekarelik alanda Avrupa’nın en modern silah tesislerinden birini inşa ediyoruz. Yeni tesise geçtiğimizde kapasitemizi de üç katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Aksu, “İhracat ağırlıklı bir firmayız. Milli olarak geliştirdiğimiz kendini kanıtlayan ürünlerimizin aralarında ABD’de olmak üzere 40’ın üzerinde ülkeye satışını gerçekleştirdik. Yurt içinde de güvenlik güçlerimizin ihtiyacına yönelik önemli satış başarısı yakaladık. Bunlardan en önemlisi Emniyet teşkilatına polimer gövdeli 35 bin MC 28 modeli ile Jandarma teşkilatına 2 bin Regard MC modelini teslim ettik.”

MC 28 SA’nın, modern bir silahta olması gereken her türlü emniyet sistemlerini üzerinde taşıdığını belirten Aksu,”Gövdesi kompozit oldukça hafif, sürekli şekilde üzerinde taşıyacak personel için oldukça kullanışlı, namlu atış ömrü 50 bin olan 17 mermi kapasiteli bir tabanca. Bunun dışında bizim amiral gemimiz olan Regard Compact modellerinden ve yine diğer polimer gövdeli hafiflik, taşıma kolaylığı, sökme ve bakım kolaylığı özellikleriyle öne çıkan 9×19 kalibreye sahip üç ayrı kabza boyutu ve 17 mermi alan Mecgar marka şarjör ile MC 9 modelimizle güvenlik güçlerinin tabanca tedarikini sağlamaktayız.”

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.