ESAC-TANAP iş birliğinden nitelikli iş gücü istihdamı

ESAC-TANAP iş birliğinden nitelikli iş gücü istihdamı

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında sağlanan finansman desteği ile Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği tarafından yürütülen “Dezavantajlı Gruplara Mesleki Yeterlilik Kazandırıp Savunma, Havacılık ve Raylı Sistemler Sektöründe Nitelikli Eleman Yetiştirilmesi Programı” projesi için kapanış programı düzenlendi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Vali Özdemir Çakacak, ESAC Yönetim Kurulu Başkanı ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, TANAP Kıdemli Yatırım Programları Uzmanı Duygu Doğan, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ESAC Yönetim Kurulu Başkanı ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, program hakkında kısa bilgi vererek TANAP’ın finanse ettiği İŞKUR’un da büyük destek verdiği program sayesinde birçok kişinin aldıkları teorik eğitim ve kurumlarda yaptıkları staj sonrasında iş sahibi olduklarını belirtti. Bu kapsamda projeye destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Kapanış törenini onurlandıran Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “TANAP tarafından Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen “Dezavantajlı Gruplara Mesleki Yeterlilik Kazandırıp Savunma, Havacılık ve Raylı Sistemler Sektöründe Eleman Yetiştirilmesi Programı”nın kapanışı ve katılım sertifikalarının verilmesi programı vesilesiyle birarada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Açılan kurslarla dezavantajlı guruplara da mesleki beceri kazandırıldığını aktaran Vali Çakacak, bu sayede onların toplumsal entegrasyonuna katkı sağlandığına dikkat çekti.

Konuşmaların ardından projeye katkıda bulunanlara teşekkür plaketi ve kursiyerlere bitirme sertifikaları Vali Çakacak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.