ASELSAN’da hem okuyup, hem çalışıyorlar

ASELSAN’da hem okuyup, hem çalışıyorlar

ASELSAN Mühendisleri, çalıştıkları projelerde derinleşirken akademik Üçüncü yılına giren ASELSAN AKADEMİ Programında 2019/2020 Güz dönemi dersleri 23 Eylül 2019’da başladı.

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, program 3’üncü yılına girerken ASELSAN mühendisleri, bu programla çalıştıkları projelerde derinleşiyor, akademik kariyerlerine de devam ediyor.

381 mühendisin yüksek lisans, 65 mühendisin doktora eğitimini sürdürdüğü akademide, elektronik, makine, bilgisayar ve malzeme mühendisliği konularında 66 öğretim üyesi tarafından 73 ders açıldı.

Öğrenci, açılan ders ve öğretim üyesi sayısını her dönem artıran ASELSAN Akademi Programı, çeşitlenen tez konularıyla yenilikçi ürün ve teknolojiler geliştirme hedefine katkı sağlıyor. Ayrıca çalışanlara görev aldıkları projelerle ilgili lisansüstü çalışma yapma imkanı tanınıyor.

Akademi, YÖK ile ASELSAN arasında 1 Ağustos 2017’de imzalanan iş birliği protokolüyle, Türkiye’de üniversite-sanayi dayanışmasına yeni bir boyut kazandırmak için hayata geçirilmişti.

Sanayinin ve akademinin etkin bir şekilde, çıktı odaklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve 4. nesil üniversite modelini hayata geçirecek program olarak geliştirilen ASELSAN Akademi, YÖK onayıyla uygulamaya alındı.

Akademi lisansüstü eğitim programı, Gazi, Gebze Teknik, İstanbul Teknik ve Orta Doğu Teknik üniversiteleriyle bilgisayar, elektrik-elektronik, makine ve malzeme olmak üzere 4 mühendislik anabilim dalıyla yürütülüyor.

ASELSAN Akademi, YÖK’ün öncülüğünde sağlanan ortamda, ülkenin kritik teknolojilerde gelişimini temin edip, rekabet gücünü artırarak milli ve ileri teknolojilerin kazanılmasını sağlıyor.

Akademide radar sistemleri, yapay zeka, bulut bilişim, elektron mikroskopu, ileri analog tüm devreler, malzemelerin mekanik davranışı gibi dersler işleniyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

1 Yorum

  • Abdulkadir AKPINAR

    Milli Savunma MilletinHayati İstikbal ve İstiklalidir..Asla ihmal edilemez..Havaya Şu ya, Ateş e ve Toprağa Hakim olan bir Güce Teknolojiye ulaşmakMilli ve Dini vazgecklemez imizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.