ASELSAN’dan istihdama katkı

ASELSAN’dan istihdama katkı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını milli kaynaklarla karşılamak için çalışmalarını hedefiyle sürdüren ASELSAN 2019 yılının ilk dokuz ayında bin 134 yeni işe alım gerçekleştirdi.

ASELSAN tarafından yapılan açıklamada, eylül ayı itibariyle 10 Milyar Dolar sipariş ile tarihi sipariş rekoru kıran şirket aldığı bu siparişler kapsamında mühendis ve teknisyen kadrosunu genişletiyor.

ASELSAN’a yeni başlayan çalışanların %70’ini mühendisler, %25’ini de teknisyenler oluşturuyor. Bu çalışanların 26’sı doktora 144’ü ise yüksek lisans mezunu olup işe alım faaliyetleri ile yurt dışındaki yetişmiş insan kaynağının da ülkemize geri dönmesi sağlandı.

Nitelikli iş gücü istihdamının en büyük öncelik olarak öne çıktığı bu süreçte, şirket daha çevik bir organizasyon yapısına sahip olmak adına bir takım değişiklikleri de hayata geçirdi. Organizasyonel yapıyı daha verimli kılmak ve karar alma süreçlerini hızlandırmak amacıyla yönetici pozisyonlarında sadeleştirmeye gidildi. Alınan karar doğrultusunda 20 yöneticimiz emekliye ayrıldı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.