ABD ve Almanya güçlerini birleştiriyor

ABD ve Almanya güçlerini birleştiriyor

Dünyanın önde gelen iki savunma devi ABD’li Raytheon ile Alman Rheinmetall, ABD Ordusunun yeni nesil muharebe aracı programı için Pratt & Miller Defence ile güçlerini birleştiriyor.

Raytheon tarafından Salı günü yayınlanan açıklamaya göre, Detroit merkezli Pratt & Miller Defence firması KF41 Lynx zırhlı muharebe aracının, beka kabiliyeti isterlerinin karşılanması için yürütülecek geliştirme çalışmalarına analiz hizmeti sunacak.

Raytheon Program Müdürü Brad Barnard yaptığı açıklamada “Pratt & Miller, Lynx’in muharebe alanındaki zor koşullara dayanıklılığını sağlamak için ekibe mühendislik deneyimi ve uzmanlığı sağlayacak” dedi.

ABD Rheinmetall genel müdürü Matt Warnick , “Raytheon ve Rheinmetall, Lynx için ABD’de tedarik zinciri kuruyor. Pratt & Miller ile ortaklık yapmak bizi ABD’de Lynx’i üretmek için bir adım daha yaklaştırıyor ” dedi.

Lynx’in, 2026 yılında ABD Ordusunda hizmet ömürlerini doldurmaya başlayan Bradley zırhlı muharebe araçlarının yerini alması planlanıyor.

Paris’te düzenlenen Avrupa’nın en büyük savunma sanayi fuarı Eurosatory 2018’de ilk kez kamuoyuna tanıtılan 40 ton ağırlığındaki KF41, üç mürettebat dışında sekiz personel taşıyabiliyor.

Aracın modüler zırh ile donatılmış tamamı kaynaklı çelik gövdesi, aynı zamanda üstten gelebilecek muhtemel saldırılara karşı koruma sağlarken, çift katmanlı tabanı da mayınlara karşı içindeki personele yüksek koruma sunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.