Nero Endüstri başarısını IDEF’19’da sergiliyor

Nero Endüstri başarısını IDEF’19’da sergiliyor

Nero Endüstri Savunma Sanayi A.Ş. (Nero Endüstri); 30 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde, İstanbul’da gerçekleştirilecek olan IDEF fuarında, özgün olarak geliştirdiği ve yerlilik oranı %90’a yaklaşan ürünlerini salon 6 stant 604A’da  sergileyecek.

Nero Endüstri, kara araçları sektörüne yönelik olarak;

  • İnfilak bastırma ve Yangın söndürme sistemleri ,
  • Güç ve güç dağıtım sistemleri ,
  • Kimyasal Biyolojik Radyolojik ve Nükleer (KBRN) tespit ve filtrasyon sistemleri konusunda komple çözümler sunuyor.

Firma IDEF’te bu üç ana başlık altında geliştirdiği, sırası ile ARES, ARMA, ve MARS ürün ailelerini tanıtıyor. Bu ürün aileleri ve işlevleri kısaca şu şekilde;

  • ARES İnfilak Bastırma ve Yangın Söndürme Sistemleri; yangın veya omuzdan atılan roket (RPG) tehdidine karşı askeri araçta bulunan personelin can güvenliğini sağlıyor. Sistem, olası yangın ya da infilak durumunu 3 milisaniyede tespit ederek 250 milisaniyede bastırıyor ve böylelikle hem personeli hem de araç içerisindeki kritik sistemleri koruyor.
  • ARMA Güç Sistemleri, askeri nitelikli bir platformun, üzerinde taşıdığı radar veya silah sistemleri gibi faydalı yüklerin ihtiyaç duyduğu elektriksel gücün üretimi ve dağıtımını yapıyor. Entegre bir çözüm yaklaşımı ile üretilen ARMA güç sistemleri aynı zamanda, araç üzerindeki tüm elektrik üretim sistemlerini birbirinin yedeği hâline getirerek, aracın her koşulda görevini yerine getirmesini sağlıyor.
  • MARS KBRN Tespit ve Filtrasyon Sistemleri, düşman unsurların KBRN silahları ile gerçekleştirdiği taarruzları algılıyor ve bu tip silahların ölümcül etkilerinden personeli koruyor. MARS ürün ailesi hem pozitif basınçlı sistemlerden hem de maskeli sistemlerden oluşuyor.

Nero Endüstri ayrıca, ARMA Güç Sistemleri’nin deniz platformlarına yönelik çözümleri ile ARES İnfilak Bastırma ve Yangın Söndürme Sistemleri’nin hava araçlarına entegre edilebilir türevlerini geliştirme konusunda çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.