Erdoğan: S-400 işi bitmiştir

Erdoğan: S-400 işi bitmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 ile ilgili olarak, “Yol haritamızı belirlemişiz, çizmişiz, adımlarımızı atmışız. Her şey bitmiş, şimdi bizden kalkıp da ‘buradan vazgeç’ diye tavsiyelerde bulunanlar demek ki bizi de tanımıyor olacaklar. Biz bu konu ile ilgili olarak bir şeyin sözleşmesini yapmışsak bu iş bitmiştir.” dedi.

Rusya’ya resmi ziyarette bulunan ve Vladimir Putin ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, S-400’lerin alımıyla ilgili, “Bir şeyin akdini, sözleşmesini yapmışsak, bu iş bitmiştir. Bu bizim egemenlik hakkımızdır, bu bizim tasarrufumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan S-400 alımlarıyla ilgili üçüncü tarafların attıkları adımları kendilerine sormadıklarının altını çizerek, “Bizler bağımsız iki ülkeyiz. Dolayısıyla da attığımız adımlarda, aldığımız kararlarda bu incelik vardır. Bu enerji, savunma sanayide böyledir. Biz şu ana kadar özellikle gerek Rusya Federasyonu ile attığımız adımlarda bu hassasiyet ve inceliklere bakarak adımlarımızı atıyoruz. Biz S-400 konusunda yol haritamızı belirlemişiz, adımlarımızı atmışız.” dedi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.