Leopard 2A4 tanklarına anti-tank koruması

Leopard 2A4 tanklarına anti-tank koruması

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerine karşı Suriye’nin kuzeyine düzenlediği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında elde edilen deneyimler sonrası hayata geçirilen Fırat Modernizasyon faaliyetleri kapsamında Leopard 2A4 tanklarının çalışmaları sürüyor.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ve Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile birlikte Kayseri’deki 2’nci Ana Bakım Fabrikası’nda inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Bakan Akar’ın ziyaretine ilişkin paylaşılan görsellerde modernizasyon çalışmaları devam eden M60T ve Leopard 2A4 tankları yer aldı. Fotoğraflarda anti-tank füzelerine karşı koruma sağlaması amacıyla Leopard 2A4 tankının taretine ve ön bölgesine entegre edilmiş reaktif zırhlar görülüyor. Bakanlık tarafından modernizasyon faaliyetleriyle ilgili olarak her hangi bir açıklama ise yapılmadı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.