Erdoğan: S-400 konusunda Ruslarla işi bitirdik

Erdoğan: S-400 konusunda Ruslarla işi bitirdik

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Türkiye’yi almaktan vazgeçirmek istediği Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olmaz. Ruslarla anlaştık, ortak üretime gireceğiz, belki S-400’den sonra S-500’e gireceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir Tv programında S-400 sistemi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “S-400 konusunda biz işi bitirdik. Artık konuşmanın anlamı yok. Gerek Putin ile gerek Rusya ile bütün bunlar konuşuldu anlaşıldı imzalar atıldı. Bizim şimdi bir geri dönüşümüz olamaz. Bize böyle bir ahlaksızlık yakışmaz, bu ahlaki değildir. Biz bir anlaşma yaptıysak onun arkasında dururuz. Kimse bizim tükürdüğümüzü yalamamızı beklemesin. Bize bugün bunları diyenler Yunanistan, Slovakya’ya S-300’ler için neden sesini çıkartmıyor?

Bize S-400 gönderimini de Temmuz’a kadar çektiler. İlk partiyi Temmuz ayında alacağız.” dedi.

S-500’de Ruslarla ortak üretim olabilir 

“Biz Ruslarla ortak S-500’leri yapacağız belki. Sen aldığın her ürünü bize sorarak mı alıyorsun hayır dolayısıyla biz de bağımsız bir Türkiye’yiz ve her alanda adımlarımızı atıyoruz ve Rusya ile de adımlarımızı attık imzalar tamam ve çok çok uygun şartlar altında da anlaşmamızı yaptık.”

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.