Ruslar Mi-38T için Haziran’ı bekliyor

Ruslar Mi-38T için Haziran’ı bekliyor

Rus hava indirme birlikleri için geliştirilen yeni Mi-38T askeri nakliye helikopterinin Haziran ayında teslim edilmesi bekleniyor.

Hindistan’ın Bangalor kentinde düzenlenen Aero India 2019 havacılık fuarında basın mensuplarına helikopterin teslimatı ile ilgili açıklamalarda bulunan ‘Vertoletı Rossii’ Genel Müdürü Andrey Boginskiy, “Savunma Bakanlığı ile aramızda imzalanmış kontrat var, Haziran sonuna kadar teslimat gerçekleştirilecek” dedi.

Mi-38 helikopterinin askeri versiyonu olan Mi-38T, Rus Savunma Bakanlığı’nın hazırladığı 2018-2025 yıllarında devlet silahlandırma programının bir parçası olarak Kazan Helikopter Fabrikası tarafından üretildi. Klimov United Engine-Making Corporation tarafından üretilen TV7-117V yüksek verimli motorlarla donatılan helikopter % 99 yerli bileşenlerden oluşuyor. 40 personel taşıyabilen Mi-38T, kargo ve yolcu taşımacılığının yanı sıra ambulans, arama ve kurtarma operasyonları veya VIP taşımacılığı içinde kullanılabilir.

Hizmetteki Mi-8 ile Mi-26 arasındaki boşluğu dolduracak olan Mİ-38T ayrıca uzun operasyonel menzil sağlayan ilave yakıt tanklarıyla donatılabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.