BAE Afrikalı “Mbombe 4” alıyor

BAE Afrikalı “Mbombe 4” alıyor

Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika Şirketi Paramount Grup tarafından tasarlanan ve üretilen Mbombe 4×4 zırhlı personel araçları satın alacak.

Paramount Grubu’nun İcra Kurulu Başkanı Ivor Ichikowitz, “BAE, dünyadaki en gelişmiş savunma teçhizatı tedarik eden ülkelerden biridir. Yeni nesil zırhlı aracımızın BAE Silahlı Kuvvetleri tarafından seçildiğinden dolayı ayrıcalıklıyız”. açıklamasında bulundu.

Ichikowitz, “Güçlü ortaklığımızla gurur duyuyoruz ve bunu uzun vadede daha da güçlendirmeye kararlıyız. Bölgesel ortaklarımızı destekleyecek gelişmiş savunma yetenekleri ve gelecek nesil teknolojiler geliştirmeye kendimizi adadık. ” dedi.

Asimetrik harp ve anti terör ve barışı koruma operasyonları için ihtiyaç duyulan esnekliğe sahip olan Mbombe ailesinin yeni üyesi olan Mbombe 4 ailenin diğer üyeleriyle %70 oranında ortak ekipmanlardan oluşuyor.

Azami saatte 140 km sürate ulaşabilen 16 tonluk araç, mürettebata STANAG 4569 Seviye 3 seviyesinde balistik ve mayın, STANAG 4569 Seviye 4a ve 4b düzeyinde ise şok koruması sağlıyor. 50 kg TNT veya benzeri patlayıcılara karşı içindeki personeli koruyabiliyor. 3 ton faydalı yük taşıyabilen Mbombe NATO ya da Doğu Bloku silah sistemleri ile donatılabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.