Rusya: Türkiye ile savunma sanayii alanında işbirliğine hazırız

Rusya: Türkiye ile savunma sanayii alanında işbirliğine hazırız

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Dairesi (FSVTS) Başkanı Dmitriy Şugayev, S-400 hava savunma sistemlerinin 2019 sonbaharında Türkiye’ye teslim edileceğini açıkladı.

Rus basınına konuşan Şugayev, “Türkiye ile 2017 yılında S-400 anlaşması imzalandı. Teslimat süresini iki kere öne çektik ve 2019 sonbaharında yükümlülüklerimizi yerine getireceğiz. S-400 sisteminin belirli unsurlarının yerelde üretimine geçmeye de hazırız. Bu işbirliği sırasında Rusya için hassas öneme sahip teknolojilerin transferi veya kopyalanması ile ilgili herhangi bir tehlike oluşmaz” dedi.

Türkiye’nin ulusal savunma sanayisini geliştirme arzusunda olduğunu ve bir dizi alanda halihazırda önemli başarılar elde ettiğini kaydeden Şugayev, “Bu nedenle hava teknolojileri de dahil olmak üzere ortak teknoloji geliştirme konuları partnerlerimizin ilgisini çekiyor. Rusya, Türkiye’nin ilgi duyduğu projelerle ilgili olarak Ankara’ya somut çözümler sunabilir. Rusya, özellikle hava teknolojileri ve motor alanında işbirliğine hazır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.