MKE’den Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 56 bin tüfek

MKE’den Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 56 bin tüfek

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu, 2 bin MPT-55 ile bin 500 MP-5’i Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim etti.

MKEK Silah Fabrikası Müdürü Mehmet Ocakcıoğlu yaptığı açıklamada,”TSK’ya kaliteli ürün yetiştirmek amacıyla özveriyle çalışıyoruz. Şuan bu silahları yapmaya kalkışan özel sektör firmalar da var ama bizler şu ana kadar 56 bin silahı teslim ettiğimiz halde firmalardan teslim eden olmadı. Onun için biz MKEK çalışanları olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yaptığımızı düşünüyoruz. Bu silahlarımızın TSK’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bugün 2 bin MPT-55, bin 500 MP-5 silahı gönderiyoruz. İki gün önce de bin 500 MPT-76 gönderdik. 2 gün içerisinde toplam 5 bin silahın sevkiyatını yaptık. 2018 yılı bitmeden 3 bin silahı daha teslim edeceğiz” dedi.

Bu teslimatlarla birlikte bu yıl toplam 56 bin 396 silahın teslimini yaptıklarını anlatan Ocakcıoğlu, “İstenirse üretim artar, istenirse daha kaliteli silahlar yapılabilir. Bu silahlarımız TSK’mize hayırlı, uğurlu olsun.” diye konuştu.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında 40.000’i aşkın İlave MPT-76 tüfeğinin sözleşmeye bağlanması planlanıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.