Alp Havacılık İSO 500 listesinde yükselişini sürdürüyor

Alp Havacılık İSO 500 listesinde yükselişini sürdürüyor

İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması”na göre, F-35 savaş uçağı ve Türk Genel Maksat Helikopter Programı gibi önemli projelerde yer alan Alp Havacılık 479. sırada yer aldı.

Alp Havacılık sosyal medya hesabında, “Firmamız 2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 479. sırada yer aldı. 2016 yılında 497., 2015 yılında ise İkinci 500 listesinin 157. sırasındaydık”. bilgisini paylaştı.

T-70 Alp Havacılık ile uçuşa geçecek

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde askeri ve sivil alanda faaliyet gösteren Alp Havacılık’ın Türk Genel Maksat Helikopter Programında iş payı bulunuyor. Sözleşme bedeli yaklaşık 3.5 Milyar ABD Doları olan program kapsamında firmanın iş hacmi, 500 milyon doların üzerindedir. 109 adet T-70 helikopteri üretilecek projede Alp Havacılık’ın sorumlu olduğu ürün ve sistemler ise ana transmisyon modülü dâhil tüm dişli kutuları, tüm dişliler, uçuş kritik bileşenler, kuyruk rotoru şaft sistemi (tail rotor drive system / TRDS), ana rotor ve kuyruk rotoru kompleleri, uçuş kontrol sistemleri ve iniş takımı komplelerinden oluşuyor.

F-35 motoruna Alp Havacılık imzası

Alp Havacılık F-135 motoruna ait Fan pervaneleri ve Fan arka gövdesi gibi Motor Kritik Döner parçalarının imalatının yanında, Hamilton Sundstrand firması için BOEING 787 ve AIRBUS 380 uçaklarının motor ve APU sistemlerinde bulunan Diffuser ürün gruplarının, Pratt & Whitney Canada firmasına ait motorların yakıt ve yağlama sistemlerinin ve Pratt & Whitney F-135 ve F-100 motorlarına ait Sync. Ring ürün gruplarının imalatını da gerçekleştiriyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.