Malezya’da PARS ve ZMA’dan sonra sahne sırası İZCİ’de

Malezya’da PARS ve ZMA’dan sonra sahne sırası İZCİ’de

Paletli ve tekerlekli kara araçları ile Malezya’da önemli başarılara imza atan FNSS, DSA 2018 fuarında, PARS ürün ailesinin en yeni üyelerinden, 6×6 İZCİ’yi sergiliyor. 

Güneydoğu Asya bölgesindeki en önemli savunma fuarı olma özelliğini taşıyan DSA’ya, 12’nci kez katılan Türkiye’nin, bu bölgedeki en büyük savunma ihracatını gerçekleştiren firma unvanına sahip olan FNSS PARS 6×6 İZCİ zırhlı aracını katılımcıların beğenisine sunuyor.

Ayrıca Malezya için, PARS teknolojisi kullanılarak geliştirilip üretilen AV8 GEMPITA araçları da FNSS’nin, Malezyalı ortağı DEFTECH’in standında, ziyaretçilerini bekliyor.

FNSS tarafından geliştirilen ve Malezya Kara Kuvvetleri’nin bel kemiğini oluşturan paletli ve 8×8 tekerlekli zırhlı araçlara yönelik tedarik projeleri, teknoloji transferini de içerecek şekilde yürütülmüş olması bakımından öne çıkıyor.

Malezya’nın yanı sıra Filipinler ordusunun envanterine teslim ettiği ZMA-15 sınıfı araçlar ve yakın zamanda, Endonezya ordusu için geliştirdiği orta sınıf tank KAPLAN MT ile FNSS, bölgedeki güvenilir Türk savunma firması konumunu daha da güçlendiriyor.

Özel görevlere ‘PARS İZCİ’li çözüm

PARS Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ürün ailesini yeni ürünlerle genişletmeye devam eden FNSS, PARS İZCİ 6×6 Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (ÖMTTZA) ile keşif ve iç güvenlik görevlerine yeni bir soluk getiriyor.

PARS İZCİ 6×6, aracın ön kısmında bulunan, şeffaf zırh (balistik cam) uygulaması ve 230 derece yatay görüş açısı sunan iki kişilik sürücü kabini ile PARS Ürün Ailesinin diğer üyelerinden farklılaşıyor. Bu kabin, görevli personele, yüksek sürüş güvenliği ve durumsal farkındalık sağlıyor. 22bg/ton güç/ağırlık oranına sahip olan PARS İZCİ 6×6, 100km/s hıza ulaşabiliyor; %60 dik, %30 yan eğimde hareket edebiliyor; 60cm yüksekliğinde dik engeli ve 120cm’lik hendeği geçebiliyor. 6×6 ve 6×4 sürüş özelliğine sahip aracın tüm aksları, gerektiğinde kilitlenebiliyor.

Amfibi bir araç olan PARS İZCİ 6×6, suda 8km/s hıza ulaşabiliyor. Aracın gövde formu, karın altı yapısı, taban plakaları ve araç için özel geliştirilen mayın korumalı koltuklar, personeli yüksek seviye mayın tehdidine karşı koruyacak şekilde tasarlandı.

PARS İZCİ 6×6, koruma seviyesi ile; hem personel taşıma amacıyla üretilen mayın korumalı araçların koruma seviyesine sahip, hem de modern bir zırhlı muharebe aracından beklenen kabiliyetleri bünyesinde bulunduruyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.