Otokar Brezilya sahnesine çıkacak

Otokar Brezilya sahnesine çıkacak

Otokar, 10-12 Nisan tarihlerinde Brezilya’nın Sao Paulo kentinde bu yıl 12’incisi düzenlenecek olan LAAD Defence & Security 2018’e katılıyor.

Dünyanın dört bir yanından 100’ü aşkın ulusal ve uluslararası katılımcının yer alacağı 3 gün sürecek fuarda Otokar kendi tasarımı ve üretimi olan 4×4’ten 8×8’e, paletli zırhlı araçlara kadar farklı tip ve versiyonlarda üstün hareket kabiliyetine sahip zırhlı araçları ile kule sistemlerini tanıtacak.

Dünya çapında toplam 30 binden fazla Otokar askeri aracının 50’den fazla kullanıcının envanterinde yer aldığını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; ” Otokar, günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiği ve ürettiği geniş ürün gamı ile savunma sanayiindeki konumunu her geçen gün kuvvetlendiriyor. Her yıl ciromuzun ortalama yüzde 4’ünü araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayırıyoruz. Savunma sanayiinde kara sistemleri alanında kullanıcımızın farklı ihtiyaç ve beklentilerini analiz ediyor, mühendislik kabiliyetlerimiz ve üstün Ar-Ge imkanlarımız ile bu ihtiyaçları yanıtlayabilecek çözümleri hızlı şekilde geliştiriyoruz. Envanterlerinde Otokar araçlarına sahip kullanıcılarımız, yeni kullanıcılar için referans oluyor, her geçen yıl bayrağımızı yeni ülkelerde dalgalandırıyoruz. Halihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarına cevap verme anlamında önemli bir deneyim kazandırdı. Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan işbirliklerimizi geliştirirken, geniş ürün gamımızı potansiyel kullanıcılara tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi olan Otokar’ın Latin Amerika’daki dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda modern donanımlara sahip en iyi araçları üretmek için hazır olduğunun altını çizen Görgüç, “Tamamı kendi mühendislerimizce geliştirilen araçlarımız çok farklı noktalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. LAAD ve yıl boyunca farklı ülkelerde gerçekleşecek organizasyonlarda kullanıcıları ürünlerimiz hakkında bilgilendirmeye ve ülkemiz savunma sanayiini en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.