Otokar’da hedef Güney Amerika pazarı

Otokar’da hedef Güney Amerika pazarı

Otokar, Latin Amerika’nın en önemli savunma ve güvenlik fuarı FIDAE 2018’e katılıyor. Otokar, 8 Nisan’a kadar sürecek olan fuarda üstün hareket kabiliyetiyle yüksek balistik ve mayın korumasına sahip dünyaca ünlü zırhlı araçlarının yanı sıra kule sistemlerini tanıtacak.

Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen ve 8 Nisan tarihine kadar sürecek olan fuarda Otokar, kullanıcıları kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı araçlarının yanı sıra kule sistemleri hakkında bilgilendirecek.

Otokar tasarımı ve üretimi askeri araçların 5 kıtada aktif görev yaptığını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; “Savunma sanayii alanında Latin Amerika bölgesi hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. Bölgenin önemli fuarları arasında yer alan FIDAE 2018’i mevcut kullanıcılarımızla bir araya gelmek ve potansiyel kullanıcılar ile işbirlikleri geliştirerek Latin Amerika pazarında varlığımızı artırmamız için iyi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Bu doğrultuda Şili başta olmak üzere Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Peru bölge gibi ülkelerine Otokar’ı, kabiliyetlerimizi ve geniş ürün ailemizi tanıtacağız. Halihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarına cevap verme anlamında önemli bir bilgi birikimi ve deneyim kazandırdı. Bu pazardaki kullanıcıların beklentilerini karşılama konusundaki en büyük referansımız, bu bilgi birikimimiz olacak” dedi.

Otokar’ın dünya çapında toplam 30 binden fazla askeri aracının 50’den fazla kullanıcının envanterinde yer aldığını belirten Görgüç şöyle konuştu; “55’inci yılını kutlayan Otokar, günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiği ve ürettiği geniş ürün gamı ile global bir marka konumuna ulaştı. Savunma sanayiinde kara sistemleri alanında her türlü ihtiyaca cevap verebilecek geniş ürün yelpazemiz ile modern ordulara farklı konfigürasyonlarda donanımlar sunabiliyoruz. Altay Türk Milli Ana Muharebe Tankı Dönem 1 Projesi’nin ana yüklenicisi olan Otokar; aynı zamanda tescilli NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi konumunda. Hedefimiz, modern orduların ihtiyaçları doğrultusunda beklentilere cevap veren, yüksek teknolojiye sahip en iyi araçları üretmek.”

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.