Malezya’da denizleri ‘MUHAFIZ’ koruyacak

Malezya’da denizleri ‘MUHAFIZ’ koruyacak

Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait botlar Muhafız 30 mm uzaktan komutalı stabilize top sistemi ile donatılacak.

Aselsan tarafından yapılan açıklamada, “Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın ihtiyacı kapsamında üretilecek botlara Malezya’da yerleşik bir tersane arasında imzalanan sözleşme kapsamında 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi, Hassas Stabilize Yönlendirici ve 12.7mm Makineli Tüfek entegre edilecek. Sözleşme kapsamında teslimatların 2019-2020 yılları arasında tamamlanması planlanıyor” ifadelerine yer verildi.

Filipin savaş gemilerine Aselsan’dan “Muhafız” okumak için tıklayınız!

Açıklamada, söz konusu sözleşmenin Aselsan’ın Güneydoğu Asya bölgesine gerçekleştirdiği Silah Sistemi ihracatının artarak devam etmesi açısından önem taşıdığı belirtildi.

14 ülkenin tercihi ASELSAN

Halihazırda Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde yer alan Aselsan Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Türkiye haricinde toplam on dört ülkenin Silahlı Kuvvetleri tarafından tercih edilen MUHAFIZ, 30mm silah ile donatılmış yüksek stabilizasyon performansı ve otomatik hedef takip yeteneği olan uzaktan komutalı bir silah sistemidir. Savaş gemileri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebilen çok yönlü ve etkili bir sistemdir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.