Türklerle savaşımızı üstün silahlarla kazanabiliriz!

Türklerle savaşımızı üstün silahlarla kazanabiliriz!

Yunanistan’da yayımlanan Ptisi Diastima dergisinde Türkiye’nin Zeytin Dalı harekâtına ilişkin ilginç yorumlar yer aldı. “Teknolojinin savaşı nasıl kazanılır” başlıklı yazıda, Türk ordusunun gösterdiği başarı ‘endişeyle’ karşılandı. Afrin harekâtı esnasında Cinderes’in kenar mahallelerinden Türkiye tarafına top atışı yapan teröristlerin İHA’larla saniye saniye görüntülenmesinin ardından vurulmasına yazıda geniş yer ayrıldı.

Afrin’de yerli üretim SİHA’larla vurulan teröristlerden bahsedilirken, teröristlerin atış yaptıktan sonra zekice yer değiştirdiklerini ama onları yukarıdan izleyen “Türk teknolojisinin farkında olmadıkları için sonlarının geldiklerini bilmeden ortadan yok olduklarına” vurgu yapılarak teknolojinin ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

Yeni teknolojileri ile Bayraktar İHA'lar Afrin'de görev başında-bayraktar

Daha üstün silahlarla kazanabiliriz

Son zamanlarda Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğe de atıf yapılan analizde “Tekrar ‘Türk propagandası’ yapmakla suçlanacağız ancak uyanmanın vaktinin geldiğini düşünüyoruz” ifadesi kullanılırken, “Biz daha üstün bir DNA ile değil daha üstün silahlarla bir savaş kazanabiliriz” sözleriyle Türk ordusunun başarısı dolaylı olarak Yunan ordusuyla kıyaslandı.

Dergide yer alan yazı için tıklayınız!

Kaynak: www.hurriyet.com.tr
Google+ Linkedin

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.