SSM “Kıyıya Çıkış Simülatörü” Projesi için ihale açıyor

SSM “Kıyıya Çıkış Simülatörü” Projesi için ihale açıyor

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM),  Kıyıya Çıkış Simülatörü (KÇS) Projesi için ihale ilanı yayınladı.

Kıyıya Çıkış Simülatörü ile Amfibi Harekat, Barışı Destekleme Harekatı ve Lojistik Nakliyat kapsamında gerçekleştirilen görevleri ve harekat unsurlarının (personel araç-gereç vb.) simülasyonu yapılacak.

Simülatörle harekat alanlarındaki kıyı, plaj, ada, adacık, yaklaşma suları vb. gibi coğrafi formasyonlara denizden düzenlenecek intikalin (deniz geçişi safhası-seyir eğitimleri), harekatın (yükleme, bindirme, kıyıya hücum safhaları-amfibi eğitimler) sanal, sayısal yaşatılmasını gerçekleştirerek, amfibi harekat kapsamında görev icra eden personele eğitim verilmesini sağlayacak.

Ayrıca Proje kapsamında bir adet “Kıyıya Çıkış Simülatörü”, anahtar teslimi olarak, entegre edileceği “Simülatör Binası” ile birlikte üretimi, imalatı yaptırılarak yurtiçinden tedarik edilecek.

Son teklif verme tarihi 11 Mayıs 2018 olan ihale ile ilgili olarak, “Kıyıya Çıkış Simülatörü (KÇS) Teklife Çağrı Dosyası (TÇD)”Savunma Sanayii Müsteşarlığı MEBS Dairesi Başkanlığı KÇS Proje Grubu’ndan 13 Şubat 2018 ile 14 Mart 2018 tarihleri arasında alınabilecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.