Bakan Canikli “Altay” için tarih verdi

Bakan Canikli “Altay” için tarih verdi

Altay Ana Muharebe Tankı’nın motoru da dahil üretiminin tamamının Türkiye’de yapılacağını söyleyen Canikli, “Seri üretime 2019 yılının sonu, 2020’nin başında geçeceğiz.” dedi. 

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, ALTAY ana muharebe tankının seri üretimine yönelik açıklamalarda bulundu. Canikli,” Teklifler verildi. Şu anda değerlendirilmesi yapılıyor. Birçok kriter var. O çerçevede en uygun teklifi kim vermişse ihaleyi o alacak. Öyle herhangi bir kişinin, grubun dışlanması diye bir şey söz konusu olamaz. Bunlar zaten açık yapılıyor. Tankın seri üretimine 2019 yılının sonu, 2020’nin başında geçeceğiz. Motorun ihalesi de ayrı yapılıyor. Tek sorun şu anda motor biliyorsunuz. Motor konusunda da çok ciddi mesafeler alındı.” şeklinde konuştu.

Yerli ve milli ürünlerin yurtdışına pazarlamasını yaptıklarını belirten Canikli, “Bütün savunma ürünlerinin büyük bölümü sipariş üzerine yapılır. Biz gittiğimiz ülkelerde onun pazarlama çalışmalarını yapıyoruz. Ciddi de bir talep var. Hem Fırtına obüsümüze, hem Altay Tankımıza, hem de diğerlerine” dedi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığının Milli İmkanlarla Modern Tank Üretim Projesi’nde seri üretime ilişkin açtığı ihaleye FNSS, OTOKAR ve BMC teklif vermişti.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

1 Yorum

  • Draco

    Bu açıklama yapılırken bir Allahıın kulu da çıkıp bakanım bu tankın yüzde kaçı Güney Kore diye sormuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.