SARP-DUAL’li Kirpiler Özel Harekatın Hizmetinde

SARP-DUAL’li Kirpiler Özel Harekatın Hizmetinde

Aselsan ürünü SARP-DUAL Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi ile donatılan Kirpi mayına karşı korumalı zırhlı araçlar Hakkari il Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı’na teslim edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı tarafından alımı yapılarak Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü emrine tahsis edilen 10 adet Kirpi aracı düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

İç Güvenlik Harekatı kapsamında özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kullanılan KİRPİ’nin muharebe ağırlığı 20 ton. Şoför ve araç komutanı dahil 13 personel kapasiteli olan KİRPİ, taşıdığı personele yüksek bir mayın ve balistik koruması sunuyor.

Kirpi’ye çifte koruma: SARP-DUAL

SARP-DUAL Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistem, ana silah olarak 7,62mm makinalı tüfek, 12,7mm uçaksavar veya 40mm bombaatar takılabilen, bu silahların yanına yardımcı silah olarak ise 7,62mm makineli tüfek takılabilen bir silah sistemidir.

Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan SARP Sistemi, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşımaktadır. Tekerlekli/paletli zırhlı araçlara ve sabit platformlara entegre edilebilen, uzaktan komutalı olması nedeniyle personel güvenliğini sağlayan etkili ve çok yönlü bir sistemdir.

Teknik Özellikler

  • Ana Silah

: 7,62mm FN MAG58 Makineli Tüfek

: 12,7mm M2HB Makineli Tüfek

: 40mm MK19 Mod3 Otomatik Bomba Atar

  • Eş Eksenli Silah

: 7.62mm FN MAG58 Makineli Tüfek

: 7.62mm M240 Makineli Tüfek

Mühimmat Kapasitesi

  • Ana Silah Seçenekleri

: 1500 adet – 7,62mm

: 400 adet – 12,7mm

: 96 adet – 40mm

  • Eş Eksenli Silah Seçenekleri

: 400 adet – 7.62mm

Kaynak: www.defenceandtechnology.com 
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.