Ejder Yalçın “SARP” ile silahlanacak

Ejder Yalçın “SARP” ile silahlanacak

Aselsan ve Nurol Makina, SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi’nin Ejder Yalçın III’e entegre edilmesine yönelik iş birliği anlaşması imzaladı.

13’üncü Uluslararası Savunma Sanayii IDEF’17 Fuarında, Nurol Makina Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Projesi kapsamında Aselsan ürünü olan SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi’nin Nurol Makina ürünü Ejder Yalçın III araçlarına entegre edilmesine yönelik olarak tarafların görüşme ve çalışmalara zemin oluşturulması amacıyla iş birliği anlaşması imzalandı.

Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Kaval, Aselsan olarak Nurol Makina ile zaten gelişmiş bir iş birliklerinin olduğunu belirterek, yapılan anlaşmayla mevcut iş birliğinin daha da ileriye götürüleceğini söyledi.

SARP silah kulesini gerek Türk Silahlı Kuvvetleri gerek Emniyet Genel Müdürlüğü gerekse de Jandarma Genel Komutanlığı’nın hizmetine sunduklarını hatırlatan Kaval, şöyle konuştu:

“Bu kulelerimiz yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu kapsamda Nurol’un ürettiği zırhlı taktik tekerlekli araçlar üzerindeki iş birliğimizi geliştirmek üzere bu imzayı atmış bulunuyoruz. Belirli bir miktar daha sistemi üretip, Nurol şirketimizin başarıyla üretip envantere soktuğu Ejder Yalçın araçlarının üzerine entegre etmeye devam edeceğiz.”

Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Karel de SARP silah kulelerini ilk defa kendilerinin Ejder Yalçın üzerinde envantere aldıklarını anımsatarak, SARP ve Ejder Yalçın entegrasyonunun, evliliğinin Türkiye’deki en eski birliktelik olduğunu kaydetti.

Geçen dönemde kendilerinin aracı geliştirirken SARP kulesinde de çok farklı gelişmeler olduğuna işaret eden Karel, “Her iki firma da hem teknolojiyi yakından takip ediyor hem de savunma sanayisinin önemli oyuncuları konumunda. Bu iş birliğimiz de giderek artacak” dedi.

Kaynak : defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.