Ural Pick-Up ilk kez IDEF’te

Ural Pick-Up ilk kez IDEF’te

Emniyet ve iç güvenlik güçlerinin güncel ihtiyaç ve gelecek beklentilerine göre tasarlanan ve Türkiye envanterinde başarıyla aktif görev alan URAL’ ın Tek Kabin Zırhlı Aracı ilk kez 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF 2017’de sergileniyor.

Tehlikeli ve risk altındaki bölgelerde yer alan personelin güvenliğini sağlamak üzere geliştirilen URAL ,aynı zamanda  operasyon bölgesinde ve askeriyede cephede yakıt, yiyecek ve su gibi hayati öneme sahip malzemelerin ikmali için de kullanılabiliyor.

Zırhlı kabin ve motor kompartımanına sahip olan araç, 1+1 kişi oturma kapasitesine sahip. Ayrıca araçta  gövde üzerinde 360 derece dönebilen silah kulesi bulunuyor. Aracın arkasında yer alan kasalar, görev ihtiyacına göre personelin özel bir sabitleme mekanizmasıyla hızla ve kolaylıkla değiştirilebileceği şekilde tasarlanarak hızlı şekilde farklı görevlere uyarlanabilirliği sağlandı.

URAL Tek Kabin Pick-Up, operasyon bölgesine su veya yakıt taşımaya uygun “yastık tank”a ve malzeme dolaplarına sahip. Dolap üzerinde bulunan platformda dizel veya jet yakıtı taşımaya uygun birbirinden farklı boyut ve hacimlerde iki adet yastık tank yer alıyor. Bu yastık tanklar, kullanılmadığı durumlarda kolayca katlanabiliyor ve küçük bir hacim kaplayarak saklanabiliyor. Ayrıca aracın kasasında yer alan dolapla bölgedeki personele karavana malzemeleri de taşınabilmekte.

Yüksek hareket kabiliyeti, koruma seviyesi ve sürüş konforunu bir arada sunan URAL’ın zırhlı personel taşıyıcı tipi de IDEF 2017’de  sergileniyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.