EGM’ye 20 Cobra II

EGM’ye 20 Cobra II

Otokar tarafından tasarlanan ve üretilen 20 Cobra II aracı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, zorlu arazi ve iklim şartlarında terörle mücadelede görev yapacak 20 Adet Cobra II’nin Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edildiğini açıkladı.

Günümüz tehditlerine uygun ve kullanıcı beklentileri doğrultusunda Otokar mühendislerince geliştirilen Cobra II araçları yüksek koruma ve taşıma seviyesi ile öne çıkıyor; büyük iç hacmi ile dikkat çekiyor. Yine fikri mülkiyet hakları Otokar’a ait olan, Cobra taktik tekerlekli zırhlı araç ile aynı hareket kabiliyetine sahip olan Cobra II, balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı üstün koruma sunuyor.

Türkiye koşullarına uygun olarak yapılan testlerden başarı ile geçen Cobra II farklı görevler için modüler bir yapı sunuyor. Aracın ihracat pazarları için özel olarak geliştirilen amfibik tipi de bulunuyor. Yakın zamanda bir Körfez ve Kuzey Afrika ülkesinde sıcak iklim ve amfibi testlerine tabii tutulan Cobra II, bu testlerde binlerce km yol katetti ve açık deniz yüzme testlerini başarı ile tamamladı.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.