Kore Deniz Kuvvetleri’ne Meteksan simülatörü

Kore Deniz Kuvvetleri’ne Meteksan simülatörü

Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın Yara Savunma Simülatörü, Meteksan Savunma tarafından geliştirilecek.

Meteksan Savunma’nın, Türk Deniz Kuvvetleri ve Umman Deniz Kuvvetleri envanterlerinde başarıyla hizmet veren Yara Savunma Simülatörü’nün Kore Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için de geliştirilmesini konu alan sözleşme, 24.02.2017 tarihinde imzalandı.

Dünya genelinde deniz kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik geliştirdiği Yara Savunma Simülatörü ile alanında en güncel ve modern çözüme sahip olan Meteksan Savunma, bu simülatörün müşterileri arasına, Kore Cumhuriyeti’ni de katıyor. Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin Yara Savunma Simülatörü ihtiyacı için açmış olduğu ihaleyi, Inno Simulation – Meteksan Savunma ortaklığı, rakiplerini geride bırakarak kazandı. Projenin sözleşmesi 24.02.2017 tarihinde imzalandı.

Kurulacak sistemde, Meteksan Savunma’nın simülatör çözümü referans alınacak olmakla birlikte, Meteksan Savunma yerli katkı oranının en üst düzeyde gerçekleşmesi için Kore’de yerleşik Inno Simulation firması ile birlikte çalışacak. Yara Savunma Simülatörü’nün üretimi ve alt sistemleri Meteksan Savunma desteği altında yerel imkânlarla Kore Cumhuriyeti’nde yapılacak.

Türk ve Umman donanmasından sonra sıra Kore’de

İlk olarak Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için Yara Savunma Simülatörü’nü geliştiren ve teslimatını gerçekleştiren Meteksan Savunma, Umman Deniz Kuvvetleri’nin de açmış olduğu ihaleyi kazanmış ve sistem teslimatını başarı ile tamamlamıştı. 24.02.2017 tarihinde imzalanan sözleşme ile Meteksan Savunma’nın geliştirmiş olduğu Yara Savunma Simülatörü’nün 3’üncü kullanıcısı, Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olacak. Simülatörün teslimatının 2018 yılında yapılması planlanıyor.

Simülatör gerçeği aratmıyor

Simülatör, kaza yapan veya isabet alan gemilerde oluşan yaralara müdahale edilmesi, su tahliyesi ve izolasyon faaliyetlerinin, zamanında ve eksiksiz yapılması için, gerçeğe yakın bir platformda, uluslararası ve denizcilik standartlarına uygun eğitimler verilmesini sağlayacak.

Temel seviyeden ileri seviyeye kadar her kademedeki personele çağdaş teknoloji tasarımı ile zorluk seviyesi ayarlanabilir, otomasyon kontrollü eğitim seçenekleri sunan sistem, uyarlanabilir sistem raporları ile eğitim değerlendirme, karşılaştırma ve raporlama imkânlarını da içerecek.

Sınıfının en modern simülatörü

İmzalanan sözleşme ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Meteksan Savunma Genel Müdürü Tunç Batum, şunları söyledi: “Meteksan Savunma olarak hem Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin bu önemli ihtiyacını, sınıfının en güncel ve modern sistemi ile karşılayacak olmamız hem de bunu, Koreli dostlarımızla iş birliği içinde yapacak olmamız nedeniyle heyecanlıyız.

Yara Savunma Simülatörü konusunda dünyanın lider firması olma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz. Kuşkusuz bu konuda en büyük referansımız, Türk ve Umman Deniz Kuvvetleri. Burada, öncelikle, ilk ürünümüz çıkartmamıza vesile olan Türk Deniz Kuvvetlerine, Kore Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiğimiz bu ihracat için bize büyük destek olan Savunma Sanayii Müsteşarlığımıza, ürünümüzün uluslararası alanda kendini ispat etmesine olanak sağlayan Umman Deniz Kuvvetlerine ve bu ihracat için önemli gayret gösteren Şirketimiz Uluslararası Satış ve Platform Simülatörleri ekiplerimize teşekkür etmek istiyorum.”

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.