Nihat Özdemir: Katmerciler ile iş birliği için ilk imzayı attık

Nihat Özdemir: Katmerciler ile iş birliği için ilk imzayı attık

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir:”Limak olarak Katmerciler Grubu ile savunma sanayisinde iş birliği yapmak için ön anlaşma imzaladık” dedi.

Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, “Katmerciler Grubu ile savunma sanayi alanında iş birliği yapmak için ön anlaşma imzaladık. Savunma sanayisinde olduğu gibi iyi bir fırsat gördüğümüzde yeni sektörlere de girmek için çalışmalara başlayabiliriz. Türkiye’nin geleceğini düşünerek yeni yatırımlarda bulunabiliriz.” dedi.

Savunma sanayine yönelik ilk adımını 2010 yılından itibaren üretimini gerçekleştirdiği toplumsal olaylara müdahale araçlarıyla (TOMA) atan ve sektöre yönelik yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken Katmerciler ile Limak Holding arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan gizlilik protokolü çerçevesinde savunma sanayii alanında faaliyet gösterecek şirketin kurulması için işlemlere başlandı.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından 14 Mart 2017 tarihinde konuyla ilgili yapılan KAP açıklamasında, “Şirketimiz ile Limak Holding A.Ş. arasında imzalanan gizlilik protokolü çerçevesinde savunma sanayii alanında faaliyet göstermek üzere LİKA SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. unvanlı ve Ankara merkezli şirketin kurulması için işlemlere başlanmıştır” ifadelerine yer verilmişti.

Katmerciler 20 Ocak 2017 tarihinde gizlilik protokolü imzalandığını KAP açıklamasında duyurmuştu. Açıklamada, “Şirketimiz, savunma sanayi alanındaki fırsatları ve işbirlikteliklerini değerlendirmek amacıyla Limak Holding A.Ş. ile gizlilik protokolü imzalamıştır” denilmişti.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.