Ejder Yalçın Afrika yolcusu

Ejder Yalçın Afrika yolcusu

Özgün tasarımı ile sınıfının en yüksek koruma seviyesine sahip platformu olan ve her türlü arazide etkin olarak kullanabilen Ejder Yalçın 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracının (TTZA) ilk ihracat anlaşması, bir Kuzey Afrika ülkesinin Savunma Bakanlığı ile Nurol Makina arasında imzalandı.

Sözleşme imzası kararı, geçtiğimiz aylarda, birçok firmanın katılımıyla gerçekleştirilen zorlu çöl testlerinin Ejder Yalçın 4×4 TTZA tarafından başarıyla tamamlanmasından sonra verildi. Sipariş̧ kapsamında Ejder Yalçın 4×4 TTZA’lar, kapsamlı bir entegre lojistik destek paketi ile sözleşme imzalanan ülkenin hizmetine sunulacak. Teslimatlarına kısa zaman içinde başlatılması planlanıyor.

Nurol Makina ve Sanayi A.Ş. Genel Müdürü̈ Engin Aykol bu başarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Uzun süren gayret ve cabalarımız sonucunda Ejder Yalçın aracımız için ilk kez bir ihracat sözleşmesine imza atma başarısını elde ettik. Yurt içinde kendini kanıtlamış̧ bir araç̧ olan Ejder Yalçın, artık yurt dışında da önemli görevler üstlenecek. Nurol Makina olarak, bunun haklı gururunu yasıyoruz. Tabi bizim için önemli olan bu başarıyı devam ettirmek ve diğer pazarlara da aracımızı ihraç̧ etmek. Mühendislik kabiliyetimiz ve Ar-Ge imkânlarımız ile yurt içinde ve yurt dışında güvenlik birimlerinin ve orduların hizmetine rakipsiz çözümler sunmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Ejder Yalçın 4×4 TTZA’lar yüksek koruma seviyesi ile öne çıkıyor. Nurol Makina mühendisleri tarafından özgün olarak tasarlanan ve üretilen Ejder Yalçın 4×4, sağladığı üstün korumayı, Türkiye’de ilk olarak, patlayıcı ve dayanıklılık testlerinde uluslararası akreditasyona sahip bağımsız/tarafsız bir kuruluşun Türkiye’ye gelerek gerçekleştirdiği testler sonunda belgelendirdi. Ejder Yalçın 4×4 TTZA, yüksek yük taşıma kabiliyeti sayesinde, üzerine farklı faydalı yükler entegre edilebiliyor ve Zırhlı Muharebe, Komuta Kontrol, Ambulans, KBRN Keşif, Zırhlı Personel Taşıyıcı, Sınır Gözetleme veGüvenlik, Hava Savunma ve Mayın/EYP Tespit ve İmha aracı v.b. olarak bir çok farklı konfigürasyonda üretilebiliyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.