Yerli motorda hava puslu!

Yerli motorda hava puslu!

Ana Muharebe Tankı Altay için güç paketini geliştirme projesini üstlenen Tümosan Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndan avans ödemesi öncesi gerekli tüm işlemleri tamamlamak üzere süre uzatımı aldı.

Tümosan tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada,  Şirketimizin, Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi kapsamında, Proje Uygulama Takvimini başlatmak için avans ödemesi öncesi gerekli tüm işlemleri tamamlamak üzere, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndan bugün (dün) itibariyle 1 aylık süre alınmış olup , 16/01/2017 tarihine kadar süre uzatımı yapılmıştır.

AVUSTURYA OLMADI İNGİLİZLERLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Öte yandan, Altay tankı için güç grubu geliştirilmesi projesi kapsamında Avusturyalı AVL firması ile görüşmelerini sürdüren Tümosan, Avusturya Hükümeti’nin daha önce ön lisans vermesine karşın Türkiye ile arasında yaşanan siyasi sorunlar nedeniyle satış lisansını vermemesi sebebiyle bu firma ile ilişkileri sonlandırdı. Tümosan, güç grubunda teknik destek sağlayıcı olarak İngiliz Ricardo PLC firması ile görüşmelerini sürdürüyor. Yaşanılan bu gelişmelerden sonra 2020 yılında seri üretime geçmesi hedeflenen motor ve aktarma organlarında gecikme meydana gelecek.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.