Pakistan’dan yeni zırhlı araç “HAMZA”

Pakistan’dan yeni zırhlı araç “HAMZA”

Pakistanlı Blitzkrieg Savunma firması IDEAS 2016 Uluslararası Savunma Fuarında Hamza 8×8 tekerlekli zırhlı aracını tanıtıyor.

Pakistan’ın Karaçi kentinde 22-25 Kasım 2016 tarihleri arasında dokuzuncusu düzenlenen IDEAS 2016 Uluslararası Savunma Fuarında Blitzkrieg Savunma firması Hamza 8×8 tekerlekli zırhlı aracını ilk kez görücüye çıkarıyor.

15 ton ağırlığındaki Hamza; hareket kabiliyeti, yüksek mayın ve balistik koruma ile geniş yelpazede silah entegrasyon opsiyonları ve off-road özelliği sayesinde savaş alanında, en zor arazi ve iklim koşullarında görev yapabiliyor.

14 personel taşıma kapasitesine sahip olan araç monokok yapıdaki zırhlı gövdesi ile özellikle patlayıcı ve mayınlara karşı içindeki personeli koruyabiliyor. Mayın koruması STANAG-4 seviyesinde olan aracın gövdesine isteğe göre seramik ve kompozit zırh plakaları da eklenebiliyor.

Araç zırhlı personel taşıyıcı, muharebe aracı, ambulans, ISTAR (keşif-gözetleme ve hedef tespit) ve komuta-kontrol gibi çok farklı görevlerde kullanılabiliyor.

hamza zırhlı araçhamza zırhlı araçhamza zırhlı araçhamza zırhlı araçKaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.