“SAKARYA” hassas vuracak

“SAKARYA” hassas vuracak

ROKETSAN “Sakarya” Çok Namlulu Roketatar platformunda kullandığı 122 milimetrelik topçu roketlerinin güdümlü versiyonunu Polonya’da düzenlenen 23’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı MSPO 2016’da tanıttı.

ROKETSAN, TR-122G Güdümlü Roketlerin tanıtımını ilk kez 6-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Polonya Kielce’de gerçekleştirilen 23’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı MSPO 2016’da yaptı.

Gece-gündüz her türlü hava koşulunda, 3 km mesafeden 40+ km mesafeye kadar hedef bölgeyi ateş altına alabilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanı sıra Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri envanterinde de yer alan 122 mm.lik Çok Namlulu Roketatar Silah Sistemlerinin güdümlü versiyonunu geliştiren ROKETSAN ilk test atışlarını geçtiğimiz aylarda başarıyla gerçekleştirdi.

TR-122G Hedef sapma değeri (CEP) 10 metrenin altında hedeflenen roketler testlerde 25km+ mesafedeki bir hedefi 3 metre sapma ile vurdu. Roketlerin azami menzili ise 40 km’nin üzerindedir.

INS/GPS güdüm – kontrol sistemine sahip TR-122G Güdümlü Roketlerinin burun kısmında yer alan kontrol kanatçıkları sabittir.

2017 yılına kadar test sürecinin tamamlanması ve seri üretime hazır hale getirilmesi beklenen TR-122G roketlerine Türk Silahlı Kuvvetleri de yakın ilgi gösteriyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.