Deniz Kuvvetleri’ne Meteksan’dan eğitim simülatörleri

Deniz Kuvvetleri’ne Meteksan’dan eğitim simülatörleri

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacını karşılamak üzere Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından başlatılan ve Meteksan Savunma yükleniciliğinde yürütülen Yangın ve Yara savunma Eğitim Simülatörleri Projesi başarıyla tamamlandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın suüstü, denizaltı, hava platformları ve kara tesislerinde görev yapan personelinin yangına müdahale ve hasar durumlarına yönelik eğitim ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı bünyesinde Meteksan Savunma tarafından inşa edilen Yangın ve Yara Savunma Eğitim Simülatörleri 16 Haziran 2016 tarihinde Deniz Kuvvetleri Komutanı, Donanma Komutanı, Harp Filosu Komutanı, Savunma Sanayii MEBS Daire Başkanı ve diğer davetlilerin katılımıyla açıldı.

3 ayrı binaya yerleşik entegre bir sistem olan Yangın ve Yara savunma Eğitim Simülatörleri, Dz.K.K.lığı personelinin yangın ve hasar durumlarına daha hazır ve bu durumlara karşı daha donanımlı olmalarını sağlayacak eğitimlerin yüksek sadakatle ve maliyet etkin bir şekilde verilmesine olanak sağlayacak.

Tesisin devreye girmesi ile birlikte tesisin işletim ve bakım faaliyetleri de Meteksan Savunma tarafından yapılacak. Bu husus, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yeni bir uygulama ve ilk olma özelliğini taşıyor. Ayrıca tesiste, Dz.K.K.lığı ile koordineli olarak yurtiçi ve yurtdışı müşterilere de eğitim verilebilecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.