Otokar’dan 73 milyon dolarlık ihracat!

Otokar’dan 73 milyon dolarlık ihracat!

Türkiye’nin kara sistemleri üreticisi Otokar, bir yurtdışı kullanıcı için ürettiği Zırhlı İç Güvenlik Araçları (ISV)’nın ilk parti teslimatlarını tamamladı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında aldığı ihracat siparişinin ilk parti teslimatlarını tamamlayan Otokar, araçlarla birlikte yedek parça ve eğitimleri kapsayan yaklaşık 73 milyon dolar bedelli anlaşmaya göre araçların üretiminin 2016 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Yüksek zırh koruması ile personelin riskli alanlarda güvenle taşınmasını sağlayan ISV tüm personelin etrafı rahatça görebilmesini ve araç dışındaki gelişen durumu kolayca takip etmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Düz ve çıkıntılardan arındırılmış gövdesi, aracın üzerine çıkılmasını önlüyor, eğimli tavan yapısı ise atılan molotof kokteyli gibi yanıcı maddelerin araç tavanında kalmasını engelliyor. Aracın Personel Taşıyıcı ve Su Topu olmak üzere iki farklı versiyonu mevcut. Su tankı, yardımcı motor ve sistem parçaları, araç dışından atılan objelere karşı yüksek sertlikte çelik ile koruma altına alınmıştır.

Kaynak: defenceandtechnology.com 

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.