“ALTAY” gücünü gösterdi!

“ALTAY” gücünü gösterdi!

Milli Ana Muharebe Tankı Altay’ın test görüntüleri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yayınlandı. Görüntülerde Ana Muharebe Tankı Altay’ın hız, manevra kabiliyeti ve üstün ateş gücü gözler önüne seriliyor.

Muhammet METİN/defenceandtechnology.com

 

 

Altay Projesi kapsamında FTR ön prototipi ile gerçekleştirilen testler tamamlanmak üzere, Sistem Kalifikasyon ve Kabul Testleri kapsamında PV1 ve PV2 prototipleri üzerindeki doğrulama testlerine ise devam ediliyor. İsmini Kurtuluş Savaşı’nda 5. Süvari Kolordusu’nu komuta eden Fahrettin Altay’dan alan Altay Ana Muharebe Tankı Türk Kara Kuvvetleri’nin en önemli vurucu gücü olacak.

ALTAY UMMAN’DA ALMAN LEOPARD İLE YARIŞACAK

Umman Kara Kuvvetleri’nin Ana Muharebe Tankı ihtiyacının karşılanması amacıyla açılan ihalede Altay, Alman Leopard 2 tankı ile yarışıyor.

Umman Kraliyet Ordusunun modernizasyon ve geliştirme projeleri kapsamında, Umman Silahlı Kuvvetleri tarafından modern Ana Muharebe Tankı tedariki yönünde açılan ihalede kısa listeye kalan Altay Ana Muharebe Tankı’nın arazi testleri için 2016 yılında Umman’a gönderilmesi planlanıyor. Prototip tanklardan birisiyle gerçekleştirilmesi planlanan testlerde Altay Programının takviminde bir gecikmeye yol açmaması yönünde çalışmalar sürüyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.