Doğu Akdeniz’de Türk-ABD tatbikatı!

Doğu Akdeniz’de Türk-ABD tatbikatı!

Türk Deniz Kuvvetleri ev sahipliğinde planlanan çok uluslu Doğu Akdeniz 2015 Davet Tatbikatı deniz ve hava unsurlarının katılımıyla Doğu Akdeniz’de gerçekleştirildi.

Doğu Akdeniz-2015 Davet Tatbikatı; Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri unsurları ile Türkiye’den Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla, NATO’nun Orta ve Batı Akdeniz’de düzenlediği Trident Juncture-2015 Tatbikatı ile bağlantılı olarak, 18 Ekim-06 Kasım 2015 tarihleri arasında Batı/Orta/Doğu Akdeniz’de yapıldı.

Tatbikata katılan kuvvetlere başta temel harp çeşitleri olmak üzere deniz harekâtının gerektirdiği diğer alanlara yönelik eğitim fırsatı sunmak, karargâh personelinin planlama ve icra yeteneklerini geliştirmek, müttefik ülkeler arasında karşılıklı çalışabilirlik ve iş birliğinin artırılmasına yardımcı olmak amaçlandı.

Tatbikata; Türk Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığından çeşitli sınıfta gemi, uçak ve helikopter ile Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi, ABD Deniz Kuvvetlerinden çeşitli sınıfta gemi ve uçak katıldı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.