SAGER Kornet’in gözü oldu

SAGER Kornet’in gözü oldu

ASELSAN tarafından Rus yapımı Kornet E tanksavar güdümlü füzesi için geliştirilen SAGER termal nişangâhı ile hedefler hassas vuruluyor.

Muhammet METİN/defenceandtechnology.com

Kara Kuvvetleri envanterinde yer alan Kornet E tanksavar füze sistemi için geliştirilen SAGER hafif ve maliyet etkin bir termal görüntüleme sistemidir. Gece, gündüz ve her türlü muharebe koşulunda hedeflerin uzaktan tespit, teşhis ve tanınmasını sağlayan SAGER Kornet E füze sistemine başarı ile entegre edildi. SAGER sahip olduğu optik kolimatör vasıtası ile doğrudan görüntüleme optik sistemi kanalından termal görüntünün iletilmesini sağlamakta ve bu sayede kullanıcının tek vizörden termal ve gündüz görüntüsünü izleyebilmesi imkanı sunuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği tatbikatlarda göstermiş olduğu performans ile kendini kanıtlayan sistem yabancı orduların ilgisini de çekti.

Yurtdışı pazarlama çalışmalarını yürüten ASELSAN, Ürdün Silahlı Kuvvetleri’ne 100 adet SAGER termal nişangah sistemini teslim ederek ilk ihracat başarısını yakalamış oldu.

1200 mm kalınlığındaki zırhları delme kabiliyetine sahip olan Kornet dünyanın en gelişmiş tanksavar sistemleri arasında gösteriliyor. 27 kilogram ağırlığındaki füze, 5 kilometreye kadar etkili.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.