Milli motorda hedef 2020!

Milli motorda hedef 2020!

Ana Muharebe Tankı Altay için güç paketini geliştirme projesini üstlenen TÜMOSAN 2020 yılında seri üretime geçmeyi hedefliyor.

Güç paketi geliştirme projesi kapsamında Avusturyalı AVL List GmbH firmasından teknik destek alacak olan TÜMOSAN çalışmalara 2016 tarihinde başlayacak. Geliştirme çalışmalarının 4.5 yıl sürmesi öngörülen projede seri üretimin 2020 yılına hazır hale getirilmesi planlanırken, ilk etapta 60 adet tank güç grubu üretilecek.

Fikri mülkiyeti Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na ait olacak motor ve aktarma organlarının sadece Altay tankında değil, iş makinaları, askeri araçlar ve deniz araçlarında da kullanılması hedefleniyor.

MOTORA AVL DESTEĞİ

Dünyanın en büyük otomotiv mühendislik şirketlerinden biri olan Avusturyalı AVL firması, otomotiv ve savunma sanayinde yapılan her türlü Ar-Ge, Ür-Ge ve mühendislik projelerine mühendislik desteği veriyor.

2008 yılından bu yana Türkiye’de de faaliyet gösteren firma motor, şanzıman ve elektronik kontrol üniteleri üzerinde çalışan dünyada sayılı firmalar arasında kabul ediliyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com 

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.