Çinli askeri heyet Eğirdir Komando Okulu’nda

Çinli askeri heyet Eğirdir Komando Okulu’nda

Çin Silahlı Kuvvetleri heyeti temsilcileri Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Eğirdir’deki komando okulunu ziyaret etti.

Çin Halk Cumhuriyeti askerî heyeti, 4-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Isparta’nın Eğirdir ilçesinde bulunan Dağ, Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığını ziyaret etti. Çinli heyet, komutanlığın imkan ve kabiliyetlerini yakından inceleme fırsatı buldu.

DÜNYA ORDULARININ TERCİHİ EĞİRDİR

Dağ, Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’nda personele, yüksek fiziki kondisyon kazandırmak, güç muharebe koşullarına ve çatışma ortamının doğasında bulunan zorlu ruhsal ve fiziksel şartlara dayanma gücü vermek, liderlik yeteneklerini geliştirmek ve nefse güven duygusunu artırarak harbi kazanma iradelerini güçlendirme eğitimleri veriliyor.

Bunun yanında Komutanlıkta, Kara Komando, Hava İndirme/Hava Hücum, Su üstü ve Su altı ve Kış ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Harekâtı gibi eğitimler de gerçekleştiriliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm Kuvvet Komutanlıkları ile Özel Kuvvetler Komutanlığının komando ihtisas eğitimi ihtiyacı karşılanan Dağ, Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı tarafından şimdiye kadar Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan, Gürcistan, Kosova, Arnavutluk, Çin Halk Cumhuriyeti, Afganistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Çek Cumhuriyeti askeri personeline eğitim verildi.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.