ALTAY’ın motoruna Avusturya’dan destek!

ALTAY’ın motoruna Avusturya’dan destek!

Ana Muharebe Tankı Altay için güç paketini geliştirme projesine üstlenen traktör ve dizel motor üreticisi TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi proje kapsamında Avusturyalı AVL List GmbH firmasından teknik destek alacak.

Muhammet METİN/defenceandtechnology.com

TÜMOSAN, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden 7 Ekim’de bir Özel Durum Açıklaması yaptı. Açıklamada, Altay Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi ile ilgili süreç özetlendikten sonra, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile imzalanan sözleşme çerçevesinde Teknik Destek Sağlayıcı (TDS) aday firmalarıyla uzun zamandır devam etmekte olan görüşmelerin sonuçlandırıldığı ve 7 Ekim tarihinde AVL List GmbH firması ile Teknik Destek Sağlayıcı Sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi. Sözleşme kapsamında AVL Firması, Güç Grubunun tasarım ve geliştirilmesi ile ALTAY Tankına entegrasyonuna ilişkin olarak TÜMOSAN’a teknik destek sağlayacak.

MOTORA AVL DESTEĞİ

Dünyanın en büyük otomotiv mühendislik şirketlerinden biri olan Avusturyalı AVL firması, otomotiv ve savunma sanayinde yapılan her türlü Ar-Ge, Ür-Ge ve mühendislik projelerine mühendislik desteği veriyor.

2008 yılından bu yana Türkiye de de faaliyet gösteren firma motor, şanzıman ve elektronik kontrol üniteleri üzerinde çalışan dünyada sayılı firmalar arasında kabul ediliyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.