Kara Kuvvetleri’nden Kasırga atışı!

Kara Kuvvetleri’nden Kasırga atışı!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Tuz Gölü (Şereflikoçhisar) Atış Alanı’nda T-300 Çok Namlulu Roketatar atışları gerçekleştirildi.

Muhammet METİN/defenceandtechnology.com

58’inci Topçu Tugay Komutanlığı’nca (Polatlı/Ankara) 15 Eylül 2015 tarihinde 300 mm.lik Kasırga Çok Namlulu Roketatar atışları yapıldı.

KASIRGA ROKETİ HEDEFİNİ HASSAS VURACAK

Kasırga sistemi menzillerinde geliştirilen güdümlü bir füze sistemine sahip olmak amacıyla K+ projesi başlatıldı. Roketsan tarafından yürütülen proje ile birlikte Kasırga sisteminin etkinliği arttırılacak ve hassas vuruş kabiliyeti kazandırılacak.

100 KM+ MENZİLE SAHİP

Roketsan tarafından geliştirilen ve Kara Kuvvetleri bünyesinde bulunan 100 km menzile ve 70 m yarıçapında öldürücü etkisi olan Kasırga sistemi gece ve gündüz, her türlü hava koşulunda, bölge hedeflerine karşı görmeyerek ateşler açarak derinlikte ateş destek görevlerini yerine getirebiliyor. Komuta aracı tarafından sevk ve idare edilebilen, taşıma ve yükleme aracı ile mühimmat ikmali sağlanan T-300, istenmesi durumunda tek başına da atış görevi yapabilecek donanıma sahiptir. Türk Silahlı Kuvvetleri dışında Azerbaycan ordusu da 2014 yılından itibaren Kasırga sistemini kullanmaya başladı.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.